Filmy partyzant

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje partyzant. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bohaterem filmu jest Gabriele Amortha, legendarny włoski ksiądz, który przeprowadził ponad 100 000 egzorcyzmów dla Watykanu. Produkcja ukazuje historię egzorcysty skupiając się na jednej ze spraw uznanych za najbardziej niebezpieczną. Amorth będzie egzorcyzmował chłopca, którego opętało starożytne zło mające dawne powiązania z kościołem. Badając to przerażające nawiedzenie Amorth odkryje wielowiekowy spisek, który Watykan desperacko próbuje utrzymać w tajemnicy.
Polski oddział wykonuje zadania rozjemcze w Bośni, zgodnie z programem ONZ. Dowódca oddziału podejmuje akcję sprzeczną z regulaminem, ma zostać karnie odesłany do kraju. Ale wtedy nadchodzi wezwanie o pomoc od pilota norweskiego śmigłowca, który lądował przymusowo w górach.
Historia łagodnej, młodej kobiety o imieniu Evey (Natalie Portman), którą ze śmiertelnie niebezpiecznej opresji ratuje zamaskowany śmiałek (Hugo Weaving) znany jako „V”. Wyjątkowo charyzmatyczny i potwornie sprawny w sztuce walki i podstępu, V wznieca rewolucję. Po dwóch perfekcyjnie zaplanowanych wybuchach przejmuje kontrolowane przez rząd częstotliwości radiowe, nakłaniając rodaków do buntu przeciw tyranii i uciskowi. Evey odkrywając prawdę o tajemniczym pochodzeniu V, odkrywa prawdę o sobie, a w kulminacyjnym momencie spisku, który ma na celu przywrócenie wolności i sprawiedliwości w społeczeństwie przesiąkniętym okrucieństwem i korupcją, staje się jego nieoczekiwanym sprzymierzeńcem.


Tym razem Rambo zostaje zwerbowany przez grupę chrześcijańskich misjonarzy walczących o prawa człowieka, by chronił ich przed piratami w czasie akcji humanitarnej dla prześladowanego burmańskiego ludu Karen. Po tym, jak kilku misjonarzy zostało uwięzionych przez sadystycznych burmańskich żołnierzy, Rambo dokonuje niemożliwego: przy pomocy zorganizowanego przez siebie plutonu najemników podejmuje się uwolnić ocalałych pracowników socjalnych.
Pewnego ranka Ameryka zostaje zaatakowana przez połączone siły ZSSR, Kuby i Meksyku. Najeźdźcy szybko zdobywają kontrolę nad sporą częścią kraju, gdzie wprowadzają swoje rządy. W jednym z małych miasteczek, grupka uczniów miejscowego liceum ucieka w góry, by tam szukać schronienia. Po jakimś czasie rozpoczynają partyzancką walkę z miejscowymi siłami wroga. Jednak ich rosnące sukcesy i coraz śmielsze akcje, doprowadzają do rozpoczęcia wielkiej operacji odwetowej, na której czele stoi pułkownik Strelnikov.
Ofelia nie ma łatwego życia. Mieszka z matką i jej nowym mężem. Aby sobie jakoś poradzić przed światem, który ją otacza ucieka w wyimaginowaną rzeczywistość. Ta jednak nie jest taka jak w bajkach, które czyta. Tam także trzeba walczyć o przetrwanie. Czy ucieczka w baśniowy labirynt może zmienić to, co nieuniknione?
Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Franek Dolas (Marian Kociniak) – żołnierz o wielkim sercu, ale olbrzymim pechu, który myśli, że rozpętał II wojnę światową nieustająco bawi nas do łez. Ta zwariowana, zrealizowana z niezwykłym rozmachem komedia rozgrywa się w obozie jenieckim, w Austrii, Jugosławii, Afryce, na lądzie, morzu i w powietrzu. Franuś swoim „sprytem” doprowadza do szału Niemców, Jugosłowian, Włochów, a zwłaszcza spokojnego oficera brytyjskiego, doprowadza do kilku buntów, m.in. w Legii Cudzoziemskiej i w armii włoskiej. Franek Dolas w wydaniu Mariana Kociniaka to rewelacyjna kreacja aktorska, która przeszła do historii polskiej kinematografii i skradła serca widzów

Obława

6,4
Jak zaznaczają twórcy, skomplikowana intryga ukazuje prawdziwe oblicze okupacji z perspektywy partyzanta, który zmaga się nie tylko z Niemcami, ale także zdrajcami w polskich szeregach i - co najtrudniejsze - własną, mroczną przeszłością. Obława to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga - mówi Marcin Krzyształowicz, scenarzysta i reżyser.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…