Filmy muzyka, koncert, nowy jork

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzyka, koncert, nowy jork. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dreamgirls to film opowiadający o powstaniu trio kobiet, które utworzyły dobrze zapowiadającą się grupę - The Dreamettes. Na konkursie talentów dostają wreszcie szansę życia - zostać wspierającymi piosenkarkami wielkiej gwiazdy muzycznej Jamesa "Thundera" Early'ego. Chociaż The Dreamettes stają się światowej sławy muzycznym fenomenem to wkrótce zdają sobie sprawę z tego, że stawka jaką przyjdzie im zapłacić za rozgłos i bogactwo jest o wiele większa niż sobie kiedykolwiek wyobrażały.
Dokument jest zapisem trasy koncertowej po Europie kultowych zespołów takich, jak: Nirvana, Sonic Youth, Dinosaur Jr, Babes in Toyland, Gumball i Ramones. Składają się na niego wykonywane na żywo utwory muzyczne i materiał nakręcony za kulisami. Zamiast gwiazd filmowych, podglądamy legendy rocka. Warto wspomnieć chociażby o Courtney Love z czasów, gdy była powszechnie kochana także przez fanów Nirvany. Atutem jest także pojawienie się wielkich nieobecnych – Kurta Cobaina i Joe Cole, któremu dedykowany jest film.
Ciepła i wzruszająca historia chłopca, który aby odnaleźć rodziców, udaje się w niezwykłą, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Towarzyszy mu tajemniczy nieznajomy poznany w Central Parku. A wszystko w rytmach przepięknej muzyki filmowej.


Alma Schindler jest córką znanego malarza, Emila Schindlera. Młodej Almy nie pociąga jednak malarstwo, a komponowanie i doskonalenie swojej sztuki pianistycznej. Dziewczyna coraz szybciej zyskuje uznanie jednej z bardziej utalentowanych pianistek. Dzięki licznym protekcjom udaje jej się spotkać z jednym z najbardziej cenionych wiedeńskich kompozytorów, Gustavem Mahlerem. Oboje zakochują się w sobie i podejmują decyzję o małżeństwie, mimo że kompozytor jest o dwadzieścia lat starszy od dziewczyny i jest Żydem.
Daniel Rafferty to nonszalancki i niezorganizowany prawnik, który właśnie przeniósł swoją praktykę. Na pozór wydaje się nie pasować do roli adwokata, jednak w rzeczywistości jest jednym z najlepszych specjalistów w sprawach rozwodowych. Napisał nawet książkę przedstawiającą jego dość oryginalne poglądy na ten temat. Audrey Woods jest jego całkowitym przeciwieństwem. Takt i perfekcyjna organizacja to jej znaki rozpoznawcze. Spotkanie się tych dwóch osób jest przyczyną powstawia licznych spięć, które można zobaczyć zarówno na sali sądowej jak i poza nią. W trakcie prowadzenie jednej sprawy oboje udają się do Irlandii, gdzie dochodzi do brzemiennego dla nich w skutki incydentu...
The Klezmatics to nowojorski, "za duży na małe sale koncertowe" zespół, który łączy muzykę klezmerską z elementami jazzu, gospel i rocka. Ich energetyczne koncerty porywają do tańca tłumy, o czym kilkakrotnie można było się przekonać na ulicy Szerokiej w Krakowie, podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej. Dokument portretuje członków grupy, którzy starają się pogodzić swoją pasję do muzyki z innymi zainteresowaniami i życiem rodzinnym. Podczas światowej trasy zdobywcy nagrody Grammy odwiedzili też Polskę.
Reportaż o pobycie Budki Suflera w Nowym Jorku i koncercie w renomowanej Carnegie Hall. Okolicznościowy występ jest okazją do przypomnienia 25-letniej historii zespołu. Lata działalności artystycznej wspominają członkowie grupy: Mieczysław Jurecki, Marek Raduli, Tomasz Zeliszewski, Romuald Lipko, Krzysztof Cugowski. Wypowiedzi muzyków uzupełnione są fragmentami koncertu zarejestrowanego 18 listopada 1999 roku w Carnegie Hall. Koncert ten zamykał obchody jubileuszu Budki Suflera, która ćwierć wieku temu wylansowała swój pierwszy przebój "Sen o dolinie". Wraz z zespołem polecieli do Nowego Jorku dwaj jego dawni wokaliści, Romek Czystaw i Felicjan Andrzejczak. Obaj zaśpiewali podczas nowojorskiego koncertu.
Elliot pracuje jako dekorator wnętrz w Greenwich Village. Jednocześnie związany jest mocno z rodzicami, którzy prowadzą podupadający motel El Monaco w górach Catskills, w stanie Nowy Jork. Latem 1969 roku Elliot odwiedza rodziców; chce pomóc im uratować motel, który wkrótce ma zostać przejęty za długi. Gdy dowiaduje się, że pomysłodawcy planowanego rockowego festiwalu muzycznego stracili pozwolenie na jego organizację w pobliskim miasteczku Wallkill, proponuje głównemu producentowi Michaelowi Langowi El Monaco jako bazę; poznaje go też z sąsiadem, Maxem Yasgurem, który zgadza się wynająć swą ziemię na teren festiwalowy. Wraz z liderem grupy teatralnej Devonem, byłym weteranem z Wietnamu Billym oraz dawnym marine, transwestytą Vilmą, Elliot wpada w wir przygotowań do koncertów. Festiwal, który przejdzie do historii jako Woodstock, zmieni nie tylko oblicze kultury popularnej, ale także i jego własne losy…
Historia jest luźno oparta na książce "The Mayor of MacDougall Street" Dave'a Van Ronka. Bracia Coen pokazują nam tydzień z życia młodego piosenkarza folk w 1961 roku. Początkujący piosenkarz i autor tekstów Llewyn Davis (Oscar Isaac) próbuje przebić się na nowojorskiej scenie muzyki folkowej. Muzyk musi pokonać przeszkody pozornie nie do pokonania, a niektóre z nich są jego własnym dziełem.

The Doors

7,7
Oliver Stone twórca takich filmów jak Pluton, Urodzony 4 lipca czy JFK przedstawia historię jednego z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki rockowej i jego charyzmatycznego lidera Jima Morrisona. Lata sześćdziesiąte przesiąknięte duchem rewolucji obyczajowej, wolna miłość, eksperymenty z narkotykami i wszechobecny rock’n’roll. Oto tło, na którym rozgrywa się historia krótkiego, ale burzliwego życia człowieka, który stał się obok Jimi'ego Hendrixa i Janis Joplin, symbolem swoich czasów. Jim Morrison swoją muzyką i zachowaniem budził od początku skrajne emocje – od bezgranicznego zachwytu do oburzenia, ale nikogo nie pozostawiał obojętnym.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…